Car electronics and multimedia integration
Jautājumi un atbildes

Koaksiālā automašīnas audiosistēma ietver sevī skaļruņus, kuru kostrukciju veido no vairākiem iebūvētiem skaļruņiem (zemfrekvenču, vidus frekvenču, augstfrekvenču). Parasti koaksiālā akustika ir divjoslu vai trīsjoslu. Frekvenču dalīšana notiek ar skaļrunī iebūvētu krossoveru(filtru) palīdzību.

Komponenšu automašīnas audiosistēma ietver sevī skaļruņus, kuru kostrukcija veidota, lai tos montētu(uzstādītu) atsevišķās vietās, t.b. zemfrekvenču, vidusfrekvenču un augstfrekvenču skaļruņi tiek uzstādīti katrs savā vietā un tiek savienti ar vienu (atsevišķi izvietotu) krossoveru (filtru). Komponenšu akustika parsti sastāv no divjoslu vai trīsjoslu skaļruņiem.

Laba automašīnas salona skaņas un vibroizolācija ir viens no svarīgākajiem vadītāja, kā arī pasažieru komforta elementiem.

Pašlīmējošie vibro izolatori (ar pretkorozijas komponenti), skaņas izolējošie materiāli, siltumizolatori, pret čīkstēšanas materiāli loksnēs, rulonos vai šķidrā mastika – tas pat nav viss sortiments, lai samazinātu vibrāciju, trokšņus un čīkstoņu Jūsu iemīļotajā automašīnā.
Specializēti uzņēmumi, kas izgatavo skaņas izolējošus materiālus - STP (Krievija), Gladen (Vācija), Focal (Francija).